CK Periscope Skandinávie - kontakt    CK Periscope Skandinávie - facebook     CK Periscope Skandinávie - skype    CK Periscope Skandinávie - youtube

tel.: 542 213 346

 

island.cz / Island.cz Islandský den 2017 Island / On-line rezervace autRedakce - Infoscope - z katalogu / logo KIF

Úvod » UBYTOVÁNÍ

UBYTOVÁNÍ

 

Jako všude najdete na Islandu ubytování jednoduché (někdy dokonce jen matrace na podlaze) až po luxusní hotely. Levnějšího ubytování je však na Islandu přece jen méně, než jinde. Navíc Island neoplývá dostatečnou kapacitou ubytování a tak se vzrůstajícím počtem turistů jsou hotely, pensiony a ubytovny velmi dlouho dopředu v hlavní sezoně obsazeny.

Levnějšího ubytování je však na Islandu přece jen méně, než jinde. Navíc Island neoplývá dostatečnou kapacitou ubytování a tak se vzrůstajícím počtem turistů jsou hotely, pensiony a ubytovny velmi dlouho dopředu v hlavní sezoně obsazeny.

Ubytování na Islandu zajistíme prakticky kdekoliv. Ohledně AKTUÁLNÍ NABÍDKY MÍST A CEN UBYTOVÁNÍ se informujte na e-mailu: trajekty@skandinavie.cz

03-Island / Koupel v Modré laguně Také nabízíme již připravené balíčky ubytování, ideálně sestavené pro individuální zájezd na Island.

 

Členění typů ubytování na Islandu dle islandské brožury:

Od 1.září 2000 mají všechna ubytovací zařízení na Islandu možnost dobrovolné kategorizace: *-****. Hodnotí se 100 různých položek, z nichž nejdůležitější jsou uvedeny níže v charakteristikách jednotlivých kategorií. Klasifikovaná zařízení jsou u vchodu označena modročerveným znakem s označením kategorie *-****.

Jedna hvězdička: všechny pokoje mají umyvadlo a nejméně jedna koupelna je pro 10 pokojů. Přístup k veřejnému telefonu, možnost snídaně a hosté moho přijít a odejít v kteroukoliv denní dobu.

Dvě hvězdičky: navíc telefon nebo veřejný telefon je v prostoru, kde má host soukromí k hovoru, bar, kde je možno koupit lehké občerstvení a jídelna, kde se podává snídaně. Pokoje mohou být vybaveny vlastní koupelnou, ale toto není povinné.

Tři hvězdičky: navíc všechny pokoje mají vlastní koupelnu, telefon, TV a rádio. Recepce je otevřena během dne a je možné v ní koupit i drobné zboží (i na kreditní kartu). V budově je výtah, pokud jsou pokoje ve 3 nebo více poschodích nad recepcí.

Čtyři hvězdičky: ve všech pokojích jsou křesla, TV s dálkovým ovládáním a satelitními kanály a videokanálem. Pokojová služba po celý den a noc a minibar nebo a la carte restaurant, snídaně může být podávána do pokoje hosta. Je zde možnost čištění šatů. Výtah je pokud jsou pokoje ve 2 nebo více poschodích nad recepcí.

Pět hvězdiček: interiér je luxusní, v pokojích jsou sejfy, výtah je již od 1. poschodí. Jídla na pokoj mohou být podávána do 23 hodin, v místě je krytý bazén nebo tělocvična s profesionálním trenérem.

 

HOTELY jsou drahé. Podle lokality se ceny pohybuji od 10.000 ISK až do 20.000 ISK za dvoulůžkový pokoj (se snídaní).

Více informací na e-mailu: trajekty@skandinavie.cz


Pro české turisty je vhodné využití turistických (mládežnických) ubytoven, tzv.“ farfuglaheimili“, kterých je po celém Islandu 30.
Jsou dobře vybaveny k samostatné přípravě stravy, některé nabízejí též snídaně.
Průměrná cena za lůžko je 4500 ISK až 5000 ISK, snídaně od 2000 ISK.

Ubytovny organizují různé výlety a aktivity.


125 registrovaných kempinků. Normálně otevřeny od začátku června do konce srpna, či někde až do půlky září. Kempovné v národních parcích je cca 1500 ISK, mimo národní parky cca 1200 ISK/os. (cestujete-li autem, platíte navíc poplatek za auto). Sprchy bývají často na mince. Některé kempy mají rovněž bazén.

V některých kempech je několik chatiček.

TÁBOŘENÍ MIMO OZNAČENÉ KEMPINKY NENÍ POVOLENO !!! Pokud je to nutné, požádejte o povolení k noclehu v ohrazeném prostoru či na obdělané půdě místního farmáře.

 

Dále je na Islandu nabízeno:

- ubytování na statcích (často s nabídkou zajímavých aktivit, jako např. jízda na koni, rybaření, lov, plavání, stříhání ovcí apod.) Spaní je buď přímo na farmě, nebo v hotelích či chatách (ty většinou nabízejí pronájem na 7 dní)

- ubytování v soukromí, hlavně ve městech a v osadách (ne na samotách), většinou formou bed and breakfast (nocleh se snídaní) s koupelnou či sprchou a v rodinné atmosféře. Doporučí místní turistické info centrum.

- malé horské chaty „saeluhús“, v oblastech Landmannalaugar a Thórsmörk, cena za nocleh cca 7000 ISK bez snídaně.

- několik samoobslužných chat v horách, kde se dá přespat, bez správce


 

 

Další země: Island / Švédsko / Finsko / Dánsko / Irsko / Skotsko / Kanada / Španělsko / USA / Mexiko / Černá Hora / Slovinsko / Peru / JAR

Další ostrovy: Lofoty / Špicberky / Grónsko / Faerské ostrovy / Madeira / Nový Zéland

Další oblasti a města: Laponsko / Pobaltí / Petrohrad / Lisabon / Istanbul

Dovolená Island

sám / sama

s přáteli

s rodinou

se zájezdem

-----------

na kole

pěšky

stopem

Zájezdy Island

poznávací

turistické

pobytové s výlety

fly & drive

polární záře

do Grónska

Trajekty Island

jízdní řád

rezervace z Dánska

rezervace z Faerských ostrovů

plavba na Vestmany

loď na Grímsey

trajekt na západní fjordy

plavby velryby

Ubytování Island

naše tipy

CK periscope

booking.com

Reykajvík

u letiště

půjčení stanu

na teplé půdě

Letenky Island

z Prahy

z Vídně

z Mnichova

z Berlína

z Polska

VÝPRODEJ 

ON-LINE REZERVACE LETENEK

Aktuality Island

slevy zájezdy

výprodej letenky

spolujízda

kurs ISK

cena benzínu

počasí

pojištění na cestu

ubytování Island

web kamery

KONTAKTY

Periscope Skandinávie, s.r.o.

Smetanova 9, 602 00 Brno

tel.: +420 542 213 346

e-mail: periscope@skandinavie.cz

skype: rezervace.periscope

fax: +420 542 213 347

TRAJEKTY

+420 542 213 349

trajekty@skandinavie.cz

UBYTOVÁNÍ

+420 542 213 348

ubytovani@skandinavie.cz