CK Periscope Skandinávie - kontakt    CK Periscope Skandinávie - facebook     CK Periscope Skandinávie - skype    CK Periscope Skandinávie - youtube

tel.: 542 213 346

 

island.cz / Island.cz Islandský den 2017 Island / On-line rezervace autRedakce - Infoscope - z katalogu / logo KIF

Úvod » TURISTIKA

TURISTIKA

Zájezdy na Island CK Periscope Skandinávie jsou klienty oblíbeny díky promyšleným programům, které upřednostňují pobyt a pohyb v přírodě nad cestováním dopravním prostředkem a prohlídkami měst. I když se ve většině států, do kterých naše zájezdy vedou bez dlouhých přesunů mezi navštívenými lokalitami neobejdeme, díky naší specializaci a více jak 20tileté zkušenosti vás vždy zavedeme na krásná přírodní místa. Často stavíme programy tak, abyste potkali co nejméně turistů anebo se dostali na naše tajná oblíbená místa.

Turistické zájezdy podle náročnosti

Zájezdy na Island jsou dle turistické náročnosti v katalogu CK Periscope označeny barevnou botičkou, a to obdobně jako jsou značeny sjezdovky. Naleznete zde zájezdy od nejlehčích (zelených a modrých), přes zájezdy náročnější (červené) až po náročné zájezdy (černé).

Mnohé zájezdy lze charakterizovat jako ryze poznávací zájezdy na Island (tzv. zelená botička), jiné obsahují různou míru pobytu a pohybu v přírodě. Naší chloubou jsou pobytové zájezdy s výlety (někdy se slevou pro klienty 55+, u kterých je rovněž zahrnut čas pro pobyt mimo autobus na příjemném islandském vzduchu.

Ikony / Náročnost - zelená ZELENÁ BOTIČKA. Většinou u poznávacích zájezdů a pobytů. V programu takových zájezdů převažuje cestování v autobuse, prohlídky města a jejich zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (s maximální délkou 3 hodiny). Na takto označený zájezd není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Ikony / Náročnost - modrá MODRÁ BOTIČKA. Poznávací a pobytové zájezdy. Během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinový pobyt venku. Chůze nezpevněným terénem, občas přes mokřady (např. Lofoty, Irsko) nebo lávovým (či popelovým) polem na Islandu. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.

Ikony / Náročnost - červená ČERVENÁ BOTIČKA. Poznávací a turistické zájezdy. Střídání programu poznávání, lehkých (modrých) vycházek a delších, případně celodenních túr v horském (nerovném) terénu. Doporučujeme pevné kotníkové boty s voděvzdornou membránou. Trasy jsou většinou vedeny stejnou cestou tam i zpět, nemusíte tedy nutně ujít celou trasu. Předpokládáme však zvyklost na pohyb. Výjimečně (zvl. na Islandu) mohou túry dosáhnout až k náročnosti černé botičky.

Ikony / Náročnost - černá ČERNÁ BOTIČKA. Turistické zájezdy s převahou turistiky nad poznáváním z autobusu (přejezdy mezi ubytováním a k nástupům na túry jsou však nutností). Několikahodinové túry, včetně celodenních. Často ve vysokohorském prostředí (vč. zbytků sněhu, krátké vyznačené úseky po okraji ledovce, brodění mělkých potoků apod.) a v kamenitém terénu. U účastníků předpokládáme zvyklost na pohyb na horách a odpovídající výbavu. 03-Island / Teplá říčka v LandmannalaugaruSoučástí zájezdu nejsou jen náročné túry „černé“, ale i túry s náročností „červené“ botičky. Průvodce na zájezdu může účastníkovi, který nestačí na tuto náročnost nebo nemá potřebnou obuv či oblečení, zakázat účast na túře. U některých zájezdů má průvodce s sebou pomocníka.

Podrobnější vysvětlení "botiček" je dále  upřesněno u konkrétního zájezdu na Island v záložce "Turistická náročnost". Barevné botičky berte, prosím, jako pomocné vodítko, abyste se neocitli na náročnějším zájezdu, než by vám bylo příjemné.

Jsme si jisti, že ve většině našich zájezdů je podíl turistiky vyšší, než u poznávacích zájezdů jiných CK. Proto je rádi charakterizujeme jako POZNÁVACÍ ZÁJEZDY NA ISLAND S TURISTIKOU.


 

Další země: Island / NorskoŠvédsko / Finsko / Dánsko / Irsko / Skotsko / Kanada / PortugalskoŠpanělsko / Omán

Další ostrovy: Lofoty / Špicberky / Grónsko / Faerské ostrovy / Madeira / AzoryNový Zéland

Další oblasti a města: Laponsko / Pobaltí / Petrohrad / Lisabon /  

SVĚT S PRŮVODCI CK PERISCOPE     ZÁJEZDY 55+    INDIVIDUÁLNÍ CESTY

Dovolená Island

sám / sama

s přáteli

s rodinou

se zájezdem

-----------

na kole

pěšky

stopem

Zájezdy Island

poznávací

turistické

pobytové s výlety

fly & drive

polární záře

do Grónska

Trajekty Island

jízdní řád

rezervace z Dánska

rezervace z Faerských ostrovů

plavba na Vestmany

loď na Grímsey

trajekt na západní fjordy

plavby velryby

Ubytování Island

naše tipy

CK periscope

booking.com

Reykajvík

u letiště

Letenky Island

z Prahy

z Vídně

z Mnichova

z Berlína

z Polska

VÝPRODEJ 

ON-LINE REZERVACE LETENEK

Aktuality Island

slevy zájezdy

kurs ISK

cena benzínu

počasí

pojištění na cestu

ubytování Island

web kamery

Periscope travel s.r.o.

Smetanova 9, 602 00 Brno

tel.: +420 542 213 346

e-mail: periscope@periscope.cz

 

TRAJEKTY: tel: 542 213 349

e-mail: trajekty@skandinavie.cz

UBYTOVÁNÍ: tel.: 542 213 348

e-mail: ubytovani@skandinavie.cz

PŘEDNÁŠKY