CK Periscope Skandinávie - kontakt    CK Periscope Skandinávie - facebook     CK Periscope Skandinávie - skype    CK Periscope Skandinávie - youtube

tel.: 542 213 346

 

island.cz / Island.cz Islandský den 2017 Island / On-line rezervace autRedakce - Infoscope - z katalogu / logo KIF

Úvod » UBYTOVÁNÍ

UBYTOVÁNÍ

Jako všude ve světě poskytuje Island ubytování v různých kategoriích od jednoduchého ubytování (někdy dokonce jen matrace na podlaze) až po luxusní hotely. Levnějšího ubytování na Islandu je ve srovnání s jinými zeměmi přece jen méně. Navíc Island neoplývá dostatečnou kapacitou ubytování a tak se vzrůstajícím počtem turistů jsou hotely, pensiony a ubytovny velmi dlouho dopředu v hlavní sezoně obsazeny.

Ubytování Island - kategorie

Pokud potřebujete zajistit ubytování na Islandu, využijte služeb CK Periscope a můžete bez jazykové bariéry získat jistotu ubytování  prakticky kdekoliv. Ohledně AKTUÁLNÍ NABÍDKY MÍST A CEN UBYTOVÁNÍ NA ISLANDU se informujte na e-mailu: trajekty@skandinavie.cz.

Rovněž můžete využít již připravené balíčky ubytování, sestavené na základě dlouholetých zkušeností jako ideální řešení pro individuální zájezd na Island.

Členění typů ubytování na Islandu

Od 1.září 2000 mají všechna ubytovací zařízení na Islandu možnost dobrovolné kategorizace podle počtu hvězdiček (*-****). Hodnotí se 100 různých položek, z nichž nejdůležitější jsou uvedeny níže v charakteristikách jednotlivých kategorií. Klasifikovaná zařízení jsou u vchodu označena modročerveným znakem s označením kategorie *-****.

Ubytování *

Všechny pokoje v zařízení, které poskytuje na Islandu ubytování označené * mají umyvadlo a nejméně jednu společnou koupelnu pro 10 pokojů. Přístup k veřejnému telefonu, možnost snídaně a hosté moho přijít a odejít v kteroukoliv denní dobu.

Ubytování **

Pokud poskytuje zařízení označené ** ubytování na Islandu, musí mít přístupný navíc telefon nebo veřejný telefon v prostoru, kde má host soukromí k hovoru, bar, kde je možno koupit lehké občerstvení a jídelnu, kde se podává snídaně. Pokoje pro ubytování mohou být vybaveny vlastní koupelnou, ale toto není povinné.

Ubytování - Island pokojUbytování ***

Pokud poskytuje zařízení označené *** ubytování na Islandu, musí navíc mít všechny pokoje vlastní koupelnu, telefon, TV a rádio. Recepce je otevřena během dne a je možné v ní koupit i drobné zboží (i na kreditní kartu). V budově je výtah, pokud jsou pokoje ve 3 nebo více poschodích nad recepcí.

Ubytování ****

Pokud poskytuje zařízení označené **** ubytování na Islandu, ve všech pokojích jsou navíc křesla, TV s dálkovým ovládáním a satelitními kanály a videokanálem. Pokojová služba po celý den a noc a minibar nebo a la carte restaurant, snídaně může být podávána do pokoje hosta. Je zde možnost čištění šatů. Výtah je k dispozici vždy, pokud jsou pokoje ve 2 nebo více poschodích nad recepcí.

Ubytování *****

Pokud poskytuje zařízení označené ***** ubytování na Islandu, interiér musí být luxusní, v pokojích jsou sejfy, výtah je již od 1. poschodí. Jídla na pokoj mohou být podávána do 23 hodin, v místě je krytý bazén nebo tělocvična s profesionálním trenérem.

Cenové relace ubytování na Islandu

HOTELY jsou na Islandu drahé. Podle lokality se ceny pohybuji od 10.000 ISK až do 20.000 ISK za dvoulůžkový pokoj (se snídaní).

Více informací na e-mailu: trajekty@skandinavie.cz.

Ubytování v turistických ubytovnáchUbytování Island - chatky

Pro české turisty je vhodné využití turistických (mládežnických) ubytoven, tzv.“ farfuglaheimili“, kterých je po celém Islandu 30. Jsou dobře vybaveny k samostatné přípravě stravy, některé nabízejí též snídaně. Průměrná cena za lůžko je 4500 ISK až 5000 ISK, snídaně od 2000 ISK.

Ubytovny organizují různé výlety a aktivity.

Ubytování v kempech

Po celém Islandu je 125 registrovaných kempinků. Normálně otevřeny jsou od začátku června do konce srpna, či někde až do půlky září. Kempovné v národních parcích je cca 1500 ISK, mimo národní parky cca 1200 ISK/os. (cestujete-li autem, platíte navíc poplatek za auto). Sprchy bývají často na mince. Některé kempy mají rovněž bazén.

V některých kempech je několik chatiček.

Táboření na Islandu

TÁBOŘENÍ MIMO OZNAČENÉ KEMPINKY NENÍ POVOLENO !!! Pokud je to nutné, požádejte o povolení k noclehu v ohrazeném prostoru či na obdělané půdě místního farmáře.

Další možnosti ubytování na Islandu

Pokud jste si nevybrali žádnou z výše uvedených možností ubytování na Islandu, může ještě využít některé z nUbytování Island - farmaásledujících možností:

  • ubytování na statcích (často s nabídkou zajímavých aktivit, jako např. jízda na koni, rybaření, lov, plavání, stříhání ovcí apod.) Spaní je buď přímo na farmě, nebo v hotelích či chatách (ty většinou nabízejí pronájem na 7 dní)
  • ubytování v soukromí, hlavně ve městech a v osadách (ne na samotách), většinou formou bed and breakfast (nocleh se snídaní) s koupelnou či sprchou a v rodinné atmosféře. Doporučí místní turistické info centrum.
  • malé horské chaty „saeluhús“, v oblastech Landmannalaugar a Thórsmörk, cena za nocleh cca 7000 ISK bez snídaně.
  • několik samoobslužných chat v horách, kde se dá přespat, bez správce


 

 

Další země: Island / NorskoŠvédsko / Finsko / Dánsko / Irsko / Skotsko / Kanada / PortugalskoŠpanělsko / Omán

Další ostrovy: Lofoty / Špicberky / Grónsko / Faerské ostrovy / Madeira / AzoryNový Zéland

Další oblasti a města: Laponsko / Pobaltí / Petrohrad / Lisabon /  

SVĚT S PRŮVODCI CK PERISCOPE     ZÁJEZDY 55+    INDIVIDUÁLNÍ CESTY

Dovolená Island

sám / sama

s přáteli

s rodinou

se zájezdem

-----------

na kole

pěšky

stopem

Zájezdy Island

poznávací

turistické

pobytové s výlety

fly & drive

polární záře

do Grónska

Trajekty Island

jízdní řád

rezervace z Dánska

rezervace z Faerských ostrovů

plavba na Vestmany

loď na Grímsey

trajekt na západní fjordy

plavby velryby

Ubytování Island

naše tipy

CK periscope

booking.com

Reykajvík

u letiště

Letenky Island

z Prahy

z Vídně

z Mnichova

z Berlína

z Polska

VÝPRODEJ 

ON-LINE REZERVACE LETENEK

Aktuality Island

slevy zájezdy

kurs ISK

cena benzínu

počasí

pojištění na cestu

ubytování Island

web kamery

Periscope travel s.r.o.

Smetanova 9, 602 00 Brno

tel.: +420 542 213 346

e-mail: periscope@periscope.cz

 

TRAJEKTY: tel: 542 213 349

e-mail: trajekty@skandinavie.cz

UBYTOVÁNÍ: tel.: 542 213 348

e-mail: ubytovani@skandinavie.cz

PŘEDNÁŠKY